Yazılarınızı Google Arama Motorunda Birinci Yapmak - wpguney.com

Yazılarınızı Google arama motorunda birinci yapmak için öncelikle başlığın hemen altına paragraf oluşturup başlıkla ilgili bir açıklayıcı metin oluşturun(Başlık ismi ve eş anlamlı kelimeler kullanın.)Arama motorları ilk paragrafı sever.Wordpress yazı seo optimizasyonu zordur ama şansa da bırakmamak gerekli.. 

Arama İndexlerinde 1. Olmak Kolay mı?

Arama indexlerinde 1.olmak kolay değil.Öncelikle  Googlenin Algoritmasını az çok bilmeniz gerekiyor.Herkesin kullandığı yazı başlıkları ve içerikler de yazılarını veya sayfalarınızı 1. sıraya çıkarmak herkesin harcı değil) Yazılarınızı üst sıralara çıkarmak için bazı ipuçlarından bahsetmek istiyorum;

1) Başlıklarda Anahtar Kelimeler Kullanın…

Başlığınızda insanların aratacabileceği kelimeler kullanın.

2) Meta Açıklama etiketi oluşturun…

Yazılarınızı Google Arama Motorunda Birinci Yapmak

Buunu yapabilmeniz için yoast seo eklentisini kurmanız gerekli.Neden eklenti kuralım? Püf noktasını öğrendikten sonra kendim de yapabilirim diye düşünürseniz yanılırsınız.(Bu konuda eklenti şart; Site hızımızı etkileyecek diye düşünmeyin, mecbursunuz.)

3) Yazı İle ilgili aratılabilecek kelimeleri h1, h2, h3 şeklinde başlıklara yazın.

Arama motorları, bir yazının başlıklarında ve alt başlıklarında görünen anahtar kelimeleri sever.(Bkz: onedio)

4)Sayfa yazılarınızda eklemiş olduğunuz resimlere alt metin ekleyin

Google arama motorlarına yol gösterirsiniz.Görsel alt metinleri görsellerinizi üst sıralara taşır.Hem de engelli ziyaretçilerinize kolaylık sağlayabilirsiniz.

5) Google Arama Motorları Nasıl Çalışır?

https://developers.google.com/search