Wordpress Kullanıcı Yetkilerinin Özellikleri - wpguney.com
wordpress kullanıcı yetkileri

WordPress kullanıcı yetkilerinin özellikleri oldukça önemli bir konudur. Günümüz de blog sayfalarının oldukça fazla editör ve yazarları var. Bir blog sitesi günde 100 içerik çıkarır mı? Çıkarıyor işte.. Gel de baş et bu sitelerle 😉 Neyse bu kadar geyik fazla, konumuza dönelim.. Web sitenize içerik üreticek insanlar aldığınızda yetkilerini minimum düzeyde tutmanız gereklidir, bir hata da siteyi bozabilirler. O yüzden yetkileri öğrenip, ona göre yetki vermemiz lazım.

WordPress Kullanıcı Yetkilerinin Özellikleri

YÖNETİCİ: Bunu anlatmama gerek yok aslında siz ne yapabiliyorsanız karşı taraf da aynı yetkiye sahip olur. Eklenti kaldırır, eklenti yükler, yazıları düzenler, siler, yayınlar. Sadece Cpanelinize ulaşamaz.Bu yetkiyi, güvendiğiniz ve tecrübeli insanlara verin.

YAZAR: Oldukça düşük yetkilere sahiptir. İçerik sağlayıcısının bir üst mertebesi olarak düşünebiliriz. Yazarlar sadece kendi yazılarını yazabilir, düzenler ve yayınlayabilir. Ayrıyetten yazılarına yorum yapılırsa cevaplayabilir. Yazılarına resim ekleme yetkisine de sahiptir.

EDİTÖR: Editörler, web sitenizin yazı yetkilerinin tamamına sahiptir. (Başkalarının yazdığı yazılara dahi erişip düzenleyebilir.) Diğer alanlarda bir yetkisi bulunmamaktadır.(Eklenti kur, tema kaldır vs. )

İÇERİK SAĞLAYICI: Yazar yetkileri ile aynı yetkilere sahip olarak düşünebiliriz. Sadece içerik sağlayıcıları yazılarına resim de ekleyemiyorlar.

ABONE: Aboneyi bilmenize gerek yok, vasıfsızın vasıfsızı..

Yazılarınıza çapa-link vermek isterseniz bu yazımı okumalısın.