Wordpreess Yazı Linklerini NoFollow Yapmak - wpguney.com

Wordpreess Yazı Linklerini NoFollow Yapmak Nedir? Neden ihtiyacımız var böyle bir şeye ? Buradaki olay sitenizden bilmediğiniz veya ileride ne olacağı belirsiz sitelere referans olmanız. Aslında bu konuda çok keskin bir bilgi yok.(Googlenin yazı indexlerini ve seoyu düşürdüğü söyleniyor.) Bazı okuduğum makalelerde ve gözlemlediğim kadarı ile başka sitelerin linklerini paylaşırken yazılarınızda nofollow yapmanız öneriliyor. Wpbeginner ünlü bir wordpress sayfasıdır ve onun açıklamasına göre başka sitelerin linklerine gönderim yapmanız yazılarınızın seosunu düşürüyor. Çoğu bilinen sitelerin aldığı sponsorlu reklamları veya farklı reklamsız bir siteyi önerdiklerinde no follow yapıyorlar .Bkz. onedio.

Yazı Linkleri Nofollow Yapma

Örn; onedio.com yazıp link ekleyelim; yoast seo eklentiniz varsa direk aktif ederek yapabiliyoruz.

Wordpreess Yazı Linklerini NoFollow Yapmak

Eğer eklentisiz yapmak isterseniz; normal linkinizi oluşturun ve yazınızın sağındaki üç noktaya tıklayıp html olarak düzenleye tıklayın. Noreferrer noopener yazısından sonra boşluk bırakın ve nofollow” ekleyin. Örnekteki gibi;

Wordpreess Yazı Linklerini NoFollow Yapmak

Wordpreess Yazı Linklerini NoFollow Yapmak bu kadar basit.

Kendi sayfanıza yönlendirdiğiniz linklerde bunu yapmanıza gerek yok. Ama Web sitenize aldığınız sponsorlu reklamlarda kesinlikle eklentideki sponsored tikini açın.
Yoast Seo eklentisini kesinlikle kullanmanızı öneririm. Fazla eklenti sitenizi yavaşlatır evet ama bu eklentiyi kullanmanız kesinlikle şart. Eklentileriniz çoksa eğer bazılarından vazgeçip kesinlikle yoast seoyu kurun. Yoast seo eklentisi ne işe yarar dersen eğer, bu yazımı okumalısın.