Kodsuz Web Site Yapımı 100 TL (Hosting + Domain) - wpguney.com
Kodsuz Web Site Yapımı 100 TL (Hosting + Domain)

Kodsuz Web Site Yapımı 100 TL (Hosting + Domain) + Profesyonel e mail adresi;

Cebinizde 100 tl yoksa hemen bu sekmeyi kapatın ve olduğunda gelin. Çünkü bugün hiç kod bilmeden kendi hayalinizdeki sitenizi tasarlamanızda yardımcı olacam. Hiç bilmeyen bir insanı epey uğraştırır. Ben, WordPress site kurma youtube diye başladım bilgi toplamaya ama çok pişmanım. Benim yaptığım hatalara düşmenizi istemem. Etraf aşırı bilgi kirliliği! Şimdi gelin kafanızı karıştırmadan her şeyi anlatıcam. Bir web sitesi wordpress !

Başlamadan Önce Bunları bilmelisin!

1.Herkesden duyduğunuz şu domain kötüdür, bu hosting iyidir, şu tema hızlı olsun, bu böyle olsun gibi kafa karıştıran şeylerden uzak durun. İşin içinden çıkamazsınız. Başta eşeği sağlam kazığa oturtayım gibi düşünüp, oyalanmayın. (0’dan başladığın için zaten düşük paket alacaksın + paylaşımlı hosting alacaksın. (Özel değil! Sadece sana ait değil) Ama hostingi alırken, site yöneticilerine kaç kişi bu paylaşımlı hostingi kullanıcak? Site hızını etkiler mi? gibi sorular sorabilirsiniz. Hosting firması öneren insanlar genelde sponsor reklam ile makale yazıyor. Buna dikkat edin! İçerik üretmek için uydurmasyon bilgilerle sizi oyalıyorlar.(Hostingi, veridyen, godaddy vb. farketmez her yerden alabilirsiniz.)(Ben godaddy ile başladım.)

2.Ve en önemisi direk siteye giriş yapıp satın alımı yapmayın. Müşteri temsilcisine bağlanıp domain ve hostingimizi alıcağız. Yoksa çok zarar edersiniz! Neden mi? Promosyon kodu isteyeceğiz..(Kod deyip geçmeyin 1/3 etki yapıyor, 250 tl’lik paket 80’e gelir. WordPress site kurma ücretsiz gibi bir şey.

3.Kredi kartı veya hesap kartınızı, bankanızı arayıp e-ticaret ve de yurt dışına açık hale getirin.

4.Hostingi alırken domaini de bedava alıcaz. Sakin bu sitede domain ucuz bu sitede hostingler hızlı onu ordan bunu burdan gibi bir şey yapmıyoruz. Zaten alan adını başka sitedeki hostinge 6 ay geçmeden taşıyamıyosunuz.(BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ)

5.Başlangıç için paylaşımlı hostingler daha uygun. Piyasada bilinen 5 – 10 yıllık siteler bile hâla özel hostinge geçmiyor.

6.Sakın! Siteyi kurar kurmaz ücretli tema almayın. Kendinizi 2-3 ay geliştirin. Alışın biraz ondan sonra alırsınız. Acelesi yok.(ücretli alıcaksınız)ve kesinlikle warez tema(ücretsiz internetden tema indirmeyin, kullanmayın.) Ben yaşayarak tecrübe ettim, sizler yaşamayın bu tecrübeleri. Canınızı sıkmaya gerek yok.
Bunları öğrendikten sonra wordpress blogumuzu açabiliriz artık..

WordPress Site Kurmak

Domain ve Hostingimizi alarak başlıyoruz. (Domain: www ile başlayan internet isminiz.. Hosting: Site isminize yükleme yapıcağınız boş alan.(bilgisayar kasası olarak düşünebiliriz)

Buradan godaddy sitesine giriyoruz ve sağ üstte giriş yap kısmına tıklayıp kaydımızı oluşturuyoruz. Kaydımızı oluşturduktan sonra canlı desteğe bağlanın(müşteri temsilcisine bağlanıyoruz) WordPress Domanin ve Hosting almak istediğinizi söyleyin yardımcı olucaklardır. Benim kullandığım paket Cpanel linux ekonomik web hosting(wordpress için paylaşımlı) (sitedeki ücreti aylık 14,99 olanından)

Siz başlangıç için temel paketi de alabilirsiniz.(9,99) Hostingi alırken domaini de yanında hediye alıp üstüne promosyon kodu rica edin 250 tl’lik paket oldu size 97 tl. (Fiyatlarda değişiklik olabilir paket isminden yola çıkın)

Kurulum Aşaması

Alan adı ve hostingimizi aldıktan sonra godaddy hesabınıza tıklayın. Ürünlerim kısmından cPanel ile Ekonomik Linux hosting yazan kısma kur diyerek ilerleyin, karşınıza çıkan ekranda alan adınızı girin ardından veri merkezini Avrupa(önerilen)seçip devam edin. Ardından cpanel için kullanıcı adı ve şifre oluşturun. ( mümkünse uzun ve ,! karakterlerden olsun ) Yazdıktan sonra wordpress sitesi oluşturulsun mu sorusuna hayır teşekkür ediyorum deyip bitiriyoruz , bu kadar!

WordPress kurulumu yapıcaksanız eğer cpanel internet uygulamaları kısmından wordpres kurulumunu gerçekleştirin.
WordPress site kurmak bu kadar basit.Kodsuz Web Site Yapımı 100 TL (Hosting + Domain)


Şimdi İlk yapmanız, tema kurulumundan önce SSL kurmanız gerekiyor. SSL kurulumu için tıklayın..