Evden Para Kazanmanın Yolları 2021 - wpguney.com

Evden Para Kazanmanın Yolları Var Mıdır? Anne: Kalk şu bilgisayar başından! Sigortalı bir işe gir oğlum demeye kalmadan yardımınıza koştum..

İnternetten para kazanmak? Evet günümüz Türkiye’sinde evden para kazanmak, kendinin patronu olmak çok basit. O halde neden olmasın? Rekabet az, ama insanlar gitgide bu konuda daha istekli, daha çabuk bilgiye ulaşabiliyor. Eskiden böyle imkanlar yoktu ve işsizlik(parasızlık) insanları bu noktalara getiriyor. Uzun zamandır evden gelir elde eden biri olarak sizlere evden yapabileceğiniz en iyi ve kendinizi geliştirebileceğiniz işler hakkında bilgi vermek istiyorum. İnternetten para kazanma yolları;
1.Youtube’dan Para Kazanmak
Evden para kazanma yollarında birinci sırayı hiç şüphesiz youtube çekiyor. En rahat en iyi paralar kazanabileceğiniz platform. Kendi içeriklerinizi üretip hemen para kazanmaya başlayın. Youtube kanalınızı oluşturup videolar çekip editleyin. 1000 abone ve 4000 saat izlenmeyi geçtikten sonra kanalınız youtube tarafından incelenir ve kabul görürseniz dolar üzerinden para kazanmaya başlarsınız. Peki bu parayı youtube bize nasıl verebiliyor? Reklamlardan..Şirketler Google, Youtube gibi platformlara reklam verir. Sizlerin videolarında da yayınlanır.Peki video nasıl çekeriz? Video çekmek için en iyi araç OBS(Open Broadcaster Software)Obs programı, ücretsiz en iyi programlardan biridir. Çektiğiniz videoların editici için de bu konuma göz atabilirsiniz. Ufak bir tüyo; Çok izlenebilecek içeriklerinizi youtube partnerliğini aldıktan sonra paylaşın.
2. TwitchTv Platformunda Canlı Yayın Yaparak Para Kazan
Bir Twitch izleyici olarak söyleyebilirim ki herkesin bu işten para kazanabileceği bir platform. Yeni yeni insanların 10 bin 20 bin izlendiğine şahit oluyoruz. Peki TwitchTv de nasıl yayın yapılır? Twitch de yayın yapmak için Obs programını indirmeniz gerekiyor. Canlı yayın platformu Twitch de aboneler, bağışlar, bit(cheer), reklam gelirleri ve sponsorlardan baya gelir edebilirsiniz. TwitcTv de başarılı olmanın sırları: Rekabeti az olan içerikler yapmalısınız. Örn; Siyaset içeriklerinde rekabet az. İzlenmek kolay. Ve fazla izlenen yayıncıların yanında takılmak baya izleyicinizi artırabilir. Host almanızda da fayda var.(Host kısacası büyük yayıncıların yayınlarını kapatırken izleyicileri size yönlendirmesi.)Ekipman olarak durumunuz iyi değilse ufak 150-200tl lik mikrofon alarak başlayın. Genel sohbet kategorisinde yayınlar yapın ve popüler oyunları(özellikle abonelerinizle, yayıncılarla, chatdeki izleyicilerle ortak yayın yapın. Tanınmanız için de başlangıçta sabah 08:00 -17:00 saatleri arasında yayında olun. Veya gece 03.00 dan sonrası yayın yapın.
3. Knight Online Oynayarak Para Kazan
Oyun oynayarak iyi miktarlar kazanmak mümkün olabiliyor.Günümüz popüler oyunlarının hepsinden az çok gelir elde edebilirsiniz ama Mmorpg Oyunlarının efsanesi Knight Online bir başka. Oyun oynayarak nasıl para kazanabilirim peki? Mantığı şu şekilde; Siz oyun yaratıklarını kesip coin(oyun parası) veya item(oyun elbisesi) düşürüp ve bunları aracı sitelere satabilirsiniz. Aracı siteler sizden alıp başka insanlara daha fazlasına satar. Mantık bir nevi bu şekilde..

 

4. Kodlama Bilmeden Web Sitesi Kur ve Para Kazan
Evet günümüzün popüleri olan wordpress! WordPress nedir? WordPress hazır kodlu web sitesi. Benim web sitem wordpress. Ucuza 0 dan ve kod bilmeden web sitesi sahibi olmak istersen buradan olabilirsin. Web siteleri, reklam gelirlerinden ve sponsor reklamlardan para kazanır.Web sitelerinden para kazanmanız için belli bir içeriğe ulaşıp daha sonra googleye başvurumanız gerekir. WordPress blogger(benim yaptığım) veya Onedio sitesi gibi medya içerikli yazılar yazabilirsiniz.
5. E-ticaret Yaparak Para Kazanmak
E-ticaret günümüzün en fazla para kazandıran sektörü. Rekabet az ve inanılmaz paralar dönüyor. Beli başlı firmalar ekmeğini yiyor.E-ticaret, kısaca bir ürünü alıp daha fazla miktara satmak.(oyunlar, oyun skinleri e-pin vs)Yeni açılan sitelerin pek şansı olmaz diye düşünmeyin. Güvenilirlik ve 3 – 5 reklam ve sponsorlar ile hemen kendinizi piyasada bulabilirsiniz. Ya kardeşim bana yapabileceğim işler söyle bunu nasıl yapayım, elimde birikmişim yok,o sitelere saldırı olur, kafam ağrır o iş beni aşar dediklerinizi duyar gibiyim.(Haklısınız) Yapması zor! Ama ilerde rekabet olsa dahi rahat para kazanıcağınız bir sektör…
Eğer üstesinden gelirim, başlamışken iyi paralar kazanmak istiyorum diyenler için tavsiye vereyim; Öncelikle Ne satıcaksın?Onun kararını ver! N11, Hepsiburada, Bynogame, İncehesap, Oyunfor gibi siteleri incele. Pc oyunları ve oyun skinleri alıp satmak istiyorsan: Oyunfor, Bynogame, Klasgame gibi siteleri incele ve bir kağıda kendi tasarımını çiz. Yapmak istediklerini yaz.İncelediğin sitelerdeki eksik gördüğün şeyleri not al.Hazırladığın tasarımı bir profosyonele(güvenilir kişi olsun)yaptır. Her şey bittikten sonra Siber Güvenlik(pentesting) uzmanlarından destek al ve piyasaya çık!