Bilgisayar Ekranı Birden Kapanıyor ve Bilgisayar Çalışır Durumda Sorunu
Bilgisayar Ekranı Birden Kapanıyor ve Bilgisayar Çalışır Durumda Sorunu

Bilgisayar Ekranı Birden Kapanıyor ve Bilgisayar Çalışır Durumda Sorunu, Ekran kartı çipset bozulması, Ekran renk değişimi gibi sorunların çözümü;

BİLGİSAYAR EKRANININ KARARMASI

Bilgisayarınızın ekranı birden kapanıyor ve bilgisayarınız açık durumda ise yüzde 99 ekran kartı çipsetiniz ölü durumdadır..

EKRAN KARTI ÇİPSETİ NEDEN BOZULUR?

Ekran kartı çipsetiniz bilgisayarınızın çok ısınmasından dolayı bozulur.

EKRAN KARTI ÇİPSETİ ÇÖZÜM YOLLARI

1.) Bilgisayarınızı kapatmayın, oynatmayın ve harici klavye takıp kullanın. Sürekli açık halde kalsın,bilgisayarınız sıcak durumda olsun.(Çok çok sıcak değil ama soğutucu da kullanmayın.)

2)Bilgisayar kapandı ve hiç açılmıyorsa saç kurutma makinesi ile laptop fan yerini ısıtın.(3-4 dakika) Ve bilgisayarınızı açmaya çalışın. (30 dakika) Git gel yapıp düzelebilir. İşe yaramazsa bu yöntem ekran kartı çipsetinin ortasına 5 kuruş koyun ve çevresini saç kurutma makinesi ile gezdirerek ısıtın. Bu konuda Youtube’dan yardım alabilirsiniz.(Yakınındaki her şeyi kapatın folyo vs, ısı geçmesin) (3-4 dakika) Amaç çipseti sıcak tutabilmek.

3)En yakın zamanda bilgisayar servisine götürün ve sorunu anlatın. Eğer çipset arızalıysa çözümü 10 dakikaık iş. Çipseti yüksek derecede ısıtma işlemi yapılacaktır. (50 – 100 liraya) Çipset ısıtma işlemi geçici olarak sorunu düzeltebilir, kalıcı kökten çözüm ise anakart değişimi veya bilgisayar değişimi olucaktır. Yeni çipset değişimi yapılıypr mu ondan pek emin değilim.